Kupno nowego samochodu w wyprzedaży rocznikowej - same korzyści dla firmy

14-12-2020 13:42

Nie ma ani większego przebiegu, nie jest w żaden sposób dodatkowo zużyty… W zasadzie trudno znaleźć jakieś wady zakupu nowego auta do firmy z wyprzedaży rocznikowej. Sprawdźmy więc, jakie są tego zalety.

Końcówka starego oraz początek nowego roku to czas, w którym wiele firm wybiera się na motoryzacyjne zakupy. Auta dla przedstawicieli handlowych, gdy kupowane są w większej ilości, to poważny wydatek. Poważne są też oszczędności, gdy uda się uzyskać solidny rabat. Te są najciekawsze właśnie w tym okresie. Trwa bowiem wyprzedaż aut z poprzedniego rocznika.

Czy dwa miesiące to jeden rok?

Już miejski Seat Ibiza oferowany jest z rabatem kilku tysięcy złotych. Wystarczy kwotę opustu przemnożyć przez liczbę aut, których zakup jest planowany, by przekonać się, na jak duży rząd oszczędności można liczyć przy transakcjach dotyczących z aut z zeszłego roku.

Dla kupujących firm samochody te nie mają jednocześnie żadnych wad. Przebieg? Jak w każdym nowym samochodzie - najwyżej kilka kilometrów, czyli tyle, ile potrzeba aby przeparkować auto na placu manewrowym. Gwarancja? Dokładnie taka sama jak na auto z nowego rocznika. Tu liczy się bowiem data sprzedaży. Dopiero od tej chwili zaczyna upływać okres gwarancyjny. Poza tym bez względu na to, czy auto będzie kupione z rocznika 2020, czy 2021, ta sama będzie jedna data, czyli data pierwszej rejestracji. To od niej będzie się potem liczyć czas eksploatacji pojazdu.

Faktura potrzebna od zaraz

Zakup auta z wyprzedaży rocznika oprócz znakomitej, o wiele bardziej atrakcyjnej ceny, daje niekiedy możliwość otrzymania auta z lepszym wyposażeniem. Dilerzy dodają dodatkowe elementy wyposażenia, by zachęcić tych kierowców, którzy nadal wierzą w magię roku produkcji, a nie daty pierwszej rejestracji. Firmy decydujące się na zakup nowych aut z minionego rocznika mogą również liczyć na szybszy odbiór aut. Te na ogół znajdują się już w Polsce na parkingu dilera. Niekiedy tylko ściągane są z innych miast. To jednak nie stanowi problemu i na ogół jest do załatwienia w ciągu paru dni.

Kupując auto na fakturę, można jeszcze pospieszyć się i dokonać tego przed końcem roku. Niekiedy firmy potrzebują kosztów, które wpłyną na wysokość podatków do uiszczenia za mijający rok. Taki samochód z wyprzedaży rocznika to idealny koszt.

Lepszy prezent niż płacenie podatku

Wiele z firm decydujących się na zakup aut z mijającego rocznika to jednoosobowe działalności gospodarcze. Bywa, że przedsiębiorcy chcą sobie zrobić prezent za udane miesiące prowadzenia biznesu i jednocześnie zdążyć z zakupem przed końcem roku. W tym przypadku najchętniej poszukiwane są droższe i lepiej wyposażone auta. I tu znów samochody z poprzedniego rocznika są świetną okazją. Te najdroższe z modeli na ogół są najbardziej przecenione.

Seata Tarraco dostać można już o 12 tys. zł taniej! Nie ma więc na co czekać. Liczba aut z wyprzedaży rocznikowej jest na ogół bardzo ograniczona. Najdłużej na placu pozostają auta w mniej atrakcyjnych kolorach lub z rzadziej wybieranymi wersjami wyposażenia.